Компенсація шкоди заподіяної здоров’ю при ДТП

Найнеприємнішим варіантом розвитку подій при ДТП є заподіяння шкоди життю та здоров’ю особи.

Заподіяння смерті іншій особі тягне за собою кримінальну відповідальність, але це не виключає потреби відшкодування шкоди, певним категоріям осіб – дітям загиблих, які не досягли 18 років, інвалідам, непрацездатним особам, які були на утриманні загиблого тощо.


Відшкодування шкоди здоров’ю включає відшкодування тільки майнової шкоди. Моральна шкода, заподіяна нанесенням травм та каліцтв відшкодовується зовсім в іншому порядку.

Підставою відшкодування майнового шкоди, нанесеного здоров’ю є зменшення працездатності чи повна її втрата.

Цивільний кодекс України дає не вичерпний перелік витрат, що підлягають відшкодуванню: втрачена внаслідок зменшення працездатності, заробітна плата, купівля ліків, посилене харчування, протезування, додатковий догляд тощо.

Якщо особа на момент ДТП не була працевлаштована, розмір відшкодування обчислюється виходячи з мінімальної зарплати.


Відшкодувати шкоду заподіяну здоров’ю після ДТП.

Основним завданням потерпілої сторони в даному випадку є збирання необхідної документації, яка може бути використана як доказ для суду. Докази можуть бути різними: чеки від купівлі ліків, довідки з місця роботи, договори з фірмами, які надають послуги з надання додаткового догляду тощо.

У деяких випадках непростою справою може бути доведення суду необхідності придбання того чи іншого засобу для відновлення здоров’я або тієї чи іншої послуги. Інакше, суддя може вважати, що заявленої суми занадто мало і підвищити її, але це буває надзвичайно рідко.

Законом також передбачається можливість збільшення чи зменшення суми компенсації за договором. Це робиться у позасудовому порядку за згодою обох сторін.

У практиці виходить, що справа про відшкодування збитків може затягнутися на дуже довгий час, а виплати потрібні вже сьогодні – завтра. Наші юристи готові надати Вам свої послуги з компенсації шкоди, заподіяної здоров’ю та життю.

Ми заощадимо ваш час та допоможемо забезпечити належне одужання або відшкодувати витрачені на нього кошти.


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *