Компенсація моральної шкоди під час ДТП Київ.

Як відшкодувати моральну шкоду після ДТП – адвокат.

Сама суть ДТП проявляється в наявності шкоди та подальшого її відшкодування. І якщо практично у всіх випадках має місце наявність матеріальних збитків, моральні збитки завдаються досить рідко.

Сама по собі моральна шкода визначається стражданнями, завданими внаслідок завдання шкоди здоров’ю, майну, репутації, честі, гідності особи, заподіяння смерті членам сім’ї та близьким родичам.

Також необхідно звернути увагу також і на те, що моральна шкода може бути заподіяна також юридичним особам. У цьому випадку він виражатиметься у заподіянні шкоди діловій репутації і також має бути відшкодований.


Відповідальність за заподіяння моральної шкоди

Підставою для порушення питання про наявність моральної шкоди є наявність вини. Водночас відповідальність за заподіяння моральної шкоди можлива і без вини.

До цих випадків належить: заподіяння шкоди власниками засобів підвищеної небезпеки, незаконне засудження фізичної особи, застосування до неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, незаконне притягнення до кримінальної відповідальності, незаконне затримання та, нарешті, у разі незаконного застосування таких адміністративних санкцій як виправні роботи чи арешт.

Найскладнішою частиною при спробі отримання компенсації моральної шкоди є «конвертування» моральних страждань у грошовий еквівалент та доведення самої наявності заподіяної моральної шкоди.

Сам розмір визначається безпосередньо суддею залежно від глибини страждань, ступеня вини правопорушника, позбавлення потерпілого певних можливостей, наявності фізичних ушкоджень та оцінки їхнього впливу на моральний стан особи.

Що стосується юридичних осіб це зниження ступеня престижу, час необхідне відновлення втраченої репутації.

Цей перелік далеко не вичерпний. Закон не визначає точних критеріїв визначення моральної шкоди, отже, як докази можна використовувати все що завгодно.


Як відшкодувати моральну шкоду за ДТП

І все ж таки, судді ставляться до справ щодо відшкодування моральної шкоди дуже прискіпливо, і на більшість підстав, просто, не звертають уваги, оскільки на їхню думку вони не мають відношення до справи.

Щоб довести свою позицію пояснити суду доречність тих чи інших доказів і свою позицію загалом, часто-густо необхідні професійні навички юриста.

Наша компанія АВТОАДВОКАТ готова надати Вам свої послуги з відшкодування як моральної, так і матеріальної шкоди.


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *